1/07/2006

O Koleda, O Koleda!

















Privet na vsi4ki rodnini i priqteli!!!
Radvam se da se vidim(taka de..) otnovo sled dulgata vakanciq po vreme na praznicite. Izvinqvam se 4e ne mozah da pi6a po-skoro, no tazi kratka po4ivka mina tolkova burzo, daze i tati be6e tuka za nqkolko dena. S nego praznuvahme Budni ve4er vupreki 4e tq ne mina kakto o4akvah. Minalata godina q karahme bez nego, a tazi mama be6e bolna. Taka de az printirah cqla ve4er bulgarski koledni pesni4ki s nadezdata da gi peem zaedno. Nakraq sama si pqh dokato Kicata mi se podigrava6e a tati spe6e... m damm.... be6e dosta razli4no. Kakto i da opitahme da spazim vsi4kite tradicii, koito znaem. Za ne4etnite postni iastiq, za banicata s parata i ostavihme masata cqla ve4er neopravena. Aa da, gledahme bulgarskite novini po BNT ot 24-ti na kompiutara i be6e naistina stranno da vidim bulgarska televiziq otnovo sled po4ti 2 godini. Tuka glupacite davat samo sladnikavi koledni filmi i ni6to su6testveno.
Tolkova za Budni ve4er, ne napravihme snimki, za6toto nqma6e ni6to osobeno da se snima...
Kolednata no6t oba4e be6e po-interesna. Bqhme pokanili na6ite susedi Milena i Stefan u nas i prigotvihme super ve4erq. Tati se pogrizi za puikata a az napravih moite liubimi far6irovani qica. Oba4e nqmah maioneza!!! Vsi4ki magazini bqha zatvoreni i slava Bogu 4e Milena ima6e malko maionezen sos ta gi napravih s nego, stanaha mnogo apetitni. Yumi yum!
Kogato pristignaha sednahme da ve4erqme i se smqhme i veselihme. Az i mama tancuvahme malko. Po4ti vsi4ko e zapisano na kamerata na tati, no ne uspqh da zapi6a klipa na kompiutara, taka 4e 6te trqbva da izmizlsq ne6to za da vi go pratq po-natatuka. Dosta e golqm.
Kakto i da e, az snimah cqlata ve4er i sigurno nqma da me vidite mnogo no i Stefan napravi dosta snimki s negoviqt aparat.
Damm...puikata kakto vinagi izlezda6e prekrasna, kafqvi4ka i so4na i kakto vinagi az q opitah i tova be6e hehe. Koeto mi napomnq neznaino za6to na edin sun ot mnogo godini, koito nqma ni6to ob6to s tova i sigurno dori nqma da pomnq utre( bqh v nqkakva stranna galeriq, muzei i biblioteka na edno mqsto i turseh ne6to..stranno a?). Obsebena sum ot suni6ta naposleduk (to koga li ne sum bila?)
Eh, ta hapnahme si, poveselihme se i si otvorihme podarucite pod elhata. Az li4no ne o4akvah ni6to, osven ot Kicata, za6toto mama ve4e mi be6e napravila prekaleno mnogo podaruci. Opera, cqloto patuvane do Bulgariq dori kursove po kakvoto iskam v edin centar! No tova ne be6e vsi4ko, osven edin strahoten kalendar ot Krisi, mama ni podari ma6a za kosa s razli4ni pristavki za kudrici, izpravqne, bukli, vulni4ki i t.n! Tati polu4i sedalka za kolata, specialna, koqto mu otpuska muskulite na krusta, kogato kara. Mama ne iska6e nikakuv podaruk :(( Za Milena i Stefan ima6e edin toster, koito se nadqvam 4e haresaha :P Po-kusno qdohme desert i Stefan ni pokaza otkude da gledame bg televiziq po Internet i si pusnahme edno predavane, nare4eno Kabinata. Be6e mnogo sme6no, no kakto i pove4eto bulgarski humoristi4ni predavaniq, malko tuzno. Kato gi gledahme tiq hora, koito otivat i govorqt tam, mi stana mnogo mu4no, za6toto pove4eto govorqt samo idiot6tini. S drugi dumi, NIKOGA ne bih go pokazala na moite priqteli tuk...napravo se zasramih ot tiq prostaci tam. Daze bili razbili samata kabina. Tz, tz, tz. Taka de, pripomnih si nqkoi ne6ta , koito za 6tastie ili suzalenie bqh zabravila. Kato naprimer nenavistta i zavistta na dosta golqma 4ast ot horata kum imigrantite :(
Kakto i da e, Koleda be6e prekrasna. Nadqvam se 4e i vie ste prekarali spokoino i 6tastlivo tozi moi nai-skup praznik.
Eto sega 6te sloza nqkoi ot mnoooooooooooogoto snimki, koito napravihme.

2 коментара:

Maria каза...

А какво точно представляват така наречените "far6irovani qica"?

Анонимен каза...

Ami az sum pra6tala snimki specialno s tqh. Prosto vari6 qicata, obelva6 gi razrqzva6 gi na polovinki i im izvazda6 zultuka. Posle go razmesva6 s maioneza i malko gor4ica i gi pulni6. Gotovo!!! Mnooogo vkusno stava :))
Baba Edi me nau4i na taq recepta.