8/15/2005

Ето ме пак!!!!
















Здравейте скъпи роднини и приятели!!!
Съжалявам искренно 4е не съм писала от 15 дена. При мен се слу4ват най-разли4ни неща, но понякога просто не съм в настроение да ги разказвам, знам 4е е малко жестоко, но такава съм си. Трябва да напиша за екскурзията ни до Отава, но все не ми остава време или ме мързи.
Така де, по4ти всеки ден се занимавам с нещо и излизам с приятели. Мисля 4е това е едно от най-прекрасните лета, които съм преживявала...да определено и то благодарение на Стела, Ноел, Рай, Себ и страхотните ни съседи българи. Не минава ден без някой от тях да не ми се обади за да се видим и 4уем. Няма съмнение 4е съм много щастлива, разбира се малко ми е мъ4но 4е не бях в България, но се надявам да стане за следващото лято!!!

Както и да е в Събота играхме на D&D у Рай и бях супер щастлива, защото не бяхме играли отдавна. Той и Себ работят нон-стоп и нямат време да се видим пък камо ли да играем, но за щастие летният сезон скоро свършва и тяхната програма ще се освободи. Последният път нашите герои стигнаха до 4-то ниво!!!!!!!!!!! Сега моята прекрасна елфка Лоре
( истинското и име е Есте, но това е тайна, не 4е Ноел ще влезне да 4ете де) е много по могъща и издръжлива има 3 нови заклинания!!!! Може да призовава небесна п4ела или птица да и помогне в битка, изумително!!! Също така ве4е минаваме на сериозно D&D (досега бяхме на на4инаеща версия на играта) и следователно има много нови неща, които нау4их и ще нау4а. Ноел даже ми разреши да взема книгата му с правилата( с 400 страници с правила, това е най-сложната игра в света, доказано е!!!!). О4аквам с нетърпение следващата игра, защото ще покажа на другите колко готина и опасна мадама е станала моята Лоре. Даже мисля да я нарисувам по-слу4ая.
Като заговорих за рисуване в4ера и днеска ходихме със Стела да рисуваме в парка в старият ми квартал. Той ми е най-любимият парк на света, особено местенцето, което рисуваме, като къс4е от рая е. Толкова подредено и тихо има езерце с златни рибки и ве4е два пъти идват една майка катерица с малко катери4е да пият вода!!! ТОЛКОВА СА СЛАДКИ 4Е ЩЕ ГИ ИЗЯМ!!! Мисля даже да ги включа в рисунката ми. Когато я свърша ще я сложа тука, ще бъде разкошна, уверявам ви, ве4е 4 4аса съм прекарала върху нея, а тя ще бъде само акварел.
Много е приятно, защото освен 4е си по4иваме сред природата от напоследък доста изнервените ни майки, хората минават и ни заговарят!! Толкова са любезни и мили, радват ни се и ни питат от къде сме. Аз в4ера си потопих краката в езерцето, защото изглеждаше толкова бистро и девствено( какво сега!! Настина си ми харесва мястото!).
Какво друго да ви кажа, скъпи и прескъпи роднини и приятели мои, утре ще играя у Себ и после ще 4акаме Криси у нас, живот и здраве.
Понеже доста от вас се интересуват от моите опити да си намеря работа, ще ви разправя това онова. Направих си CV и го подадох в един бутик за дрехи до нас, но още не са ми се обадили, въпреки 4е изглеждаха доста ентусиазирани да ме видят. хмм..много ми се искаше да поработя малко и да помогна на мама с финансите. Сега нали и тати го няма и никак не е лесно, но се справяме. Има още нещо, мама с връзки откри телефона на някаква фотографка и аз и се обадих. Тя много се била интересувала от мен и иска да ми направи book или с други думи да ме снима за фото-модел. Ще видим какво ще излезне и от тази работа, имам среща с нея в Сряда за да се опознаем. Та цялото това занимание ми се струва доста вълнуващо, ще видим, ще видим..
Аааа да, разбира се!!! Нали имаше интернационално състезание по фойерверки тука в Квебек и аз естествено не изпуснах и един спектакъл. Обикновенно ги наблюдаваме от нашият парк, но за грандиозното закриване на последният ден, Ноел предложи да ми купи билет и да отидем с Рай и Себ да ги гледаме на място!!!!!
Та отидохме ние, купихме си билети по 12$ и се настанихме на тревата близо до водопада. За такова нещо съм си ме4тала цял живот, събитие, което всеки трябва да види поне веднъж в живота си. Беше по-красиво от вси4ки специални ефекти по телевизията или всеки концерт. За 30 минути пред о4ите ми се изсипаха хиляди пъстри, огнени светилини. 4ервени, зелени, жълти, оранжеви, цветя, дървета, планети и слънца оживяваха под звуците на нежна музика. Пиршество, единствената дума, която може да опише изживяването, пиршество за сетивата. Водопада беше облян в заря, а езерото под него пламтеше от хиляди малки отделни фойерверки в изумрудено. Финалът беше най-даброто от представянията на вси4ки държави. Италия спе4ели и заслужено, нейната музика беше на Селин Дион-The power of love, щях да се разпла4а толкова я оби4ам тая песен. В кулминацията избухната около 100 златни фойерверки, които посипаха изкрящ прах след себе си- изумително, изумително!!!!!!!!!!! Благодаря на Господа(и Ноел) за това преживяване, което ще остане завинаги в сърцето ми.
Ех, направих около 70 снимки, ще сложа някои от тях тука, и на водопада има снимка надявам се да усетите поне малка 4аст от магията.
Също така ще ви дам сайта на събитието да го разгледате има по-хубави снимки, даже клипове http://www.lesgrandsfeux.com/
Поздрави от мен ;)

2 коментара:

Nadia каза...

уауууу!!!! Доста дълги4ък стана този разказ :))) Напишете нещо ако искате, май е само за регистрирани в блог-а, ама какво да се прави. Пишете ми по мейл-а с коментари :)

Maria каза...

Ами, какво да ти кажа, доста интересни неща описваш. Радвам се, че прекарваш хубаво лято и излизаш често с приятели. Тази част за фойерверките звучи страхотно, направо завиждам. Чакам с нетърпение да видя картината, която рисуваш. Успех с работата!